20

ROSINĀTĀJI

4

PASĀKUMA BLOKI

DALĪBNIEKI

MOTIVĀCIJA

CILVĒKI, KURI IEDVESMOS...

MĀRTIŅŠ SPURIS

"Rosinātava 2021" tiešraides vadītājs

Mārtiņš Spuris ir dzimis ētera cilvēks. Savu karjeru uzsācis „Radio Tev” Valmierā un 2020.gadā piedzīvojis debiju vadītāja godā vienā no sezonas gaidītākajiem šoviem – „Balss maskā”. Daudzpusīgā personība sevi vislabāk raksturo ar četriem vārdiem – pacietība, humors, atbildības sajūta. Brīvajā laikā Mārtiņš aizraujas ar mūziku, esot bundzinieks grupā „Franco Franco”.

“Pasaulē jau pietiek grūtību un neiecietības. Tādēļ man svarīgi ir atstāt savu nospiedumu ar cilvēcību, sapratni un empātiju.”

MIĶELIS VISOCKIS

Par dažādu aktivitāšu nodrošināšanu pasākuma laikā parūpēsies atraktīva personība ar unikālu vizuālo tēlu -  Miķelis Visockis. Miķelis ir pasākumu vadītājs, „Miķeļa ūsu vaska” radītājs un „Sigulda Adventures” radošais direktors. Miķelis četru gadu laikā ir vadījis simtiem dažādu pasākumu, taču, kā pats saka, precīzu to skaitu nav iespējams noteikt, jo laimīgie darbus neskaitot!

“Dzīve ir spēle, kurā mēs pārāk viegli novēršamies no stāsta būtības meklēšanas.”

caret-down caret-up caret-left caret-right
LELDE CERIŅA

Sirsnīga un patiesa – tāda ir TV raidījumu un pasākumu vadītāja Lelde Ceriņa, kura jau vairāk nekā gadu ir māmiņa savai meitai Adelei. Lelde par savām attiecībām ar vīru reiz teikusi: “Esam kā sprēgājošs spāņu pāris,” atklājot, ka viņu attiecības nebūt nav tik "saldas", kā redzams sociālajos tīklos.

"Jebkuru attiecību pamatā ir cieņpilna esošā novērtēšana un pateicība gan pret sevi, gan pasauli. Itin nekas šajā kosmosā nav pašsaprotams."

SANDA DEJUS

Sanda Dejus ir humoriste, TV un radio personība un improvizācijas teātra “Spiediens” zvaigzne. Jau trīspadsmit gadus, kopš Vidzemes Augstskolas absolvēšanas, Sandai blakus guļ studiju laikos dāvināts lācis. “Mans vīrs mani pieņēma ar visu lāci,” saka Sanda. Viņai piemīt dzirkstoša humora izjūta, kuru skatītāji var baudīt vakara sarunu šovā “Kad viņas satiekas”.

"Attiecības, līdzīgi kā dārzs, ir jākopj, lai tās zaļotu. Apzināties to ir vieglāk, nekā īstenot."

DĀRTA DANEVIČA

Dārta ir dzimusi un uzaugusi Jēkabpilī. Pabeidzot Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un Audiovizuālās mākslas fakultāti, Dārta pavēra durvis aktrises karjerai. Dailes teātrī aktrise ir jau kopš 2012. gada un tas pavisam noteikti vairs nav noslēpums, ka aktrise ar savu tēlu spēj apburt daudzus skatītājus un Dailes teātra piekritējus.

“Pašizolācijā dzīvojot, esmu sapratusi, ka šīs pārmaiņas man nākušas par labu- esmu iemācījusies iegūt mieru, novilkt robežas, kas ļāvis lielā mērā tikt vaļā arī no agrākajām panikas lēkmēm. Arī šķietami negatīvās situācijās var rast lieliskas iespējas un ieguvumus.”

NAURIS BRIKMANIS

Nauris Brikmanis ir mūziķis, aktieris, humorists un grupas „Dziļi violets” solists. Nauris kopš bērnības radis būt skatuves starmešu gaismā, jo jau piecu gadu vecumā kā aktieris darbojās operetes teātrī. Nauris vārda tiešā nozīmē ir cilvēks - orķestris, un bez humora izjūtas nebūtu iespējams strādāt darbā, kas pašam patīk un izdodas. Mūziķis uzskata, ka dzīve cilvēkus pārmāca, lai viņi spētu mācīties no kļūdām un mainīties.

"Ķermenis mums ir dots kā dāvana. Domāju, ka distonija ir veids, kā ķermenis pasaka: "Stop, tagad apstājies!""

MIKS DUKURS

Miks Dukurs ir dziedātājs, tekstu autors un komponists, ar vairāk nekā desmit gadu ilgu skatuves pieredzi. Viņš pats arī producē savu mūziku. Dziedātājs piedalījies vairākos konkursos un projektos gan Latvijā, gan ārpus tās. Mika ģimenē vienmēr ir skanējusi mūzika– tajā ievirzījis tēvs, ar kuru Miks joprojām muzicē uz vienas skatuves. Miks uzskata, ka nekad nevajag apstāties, ir jāturpina sevi meklēt un attīstīt. Dziedātājs tic, ka mīlestība izglābs pasauli.

"Lieli cilvēki vienmēr izmantojuši klusumu, lai pieņemtu lielus lēmumus! Šis laiks mums sniedz unikālu iespēju ieklausīties sevī, apjaust būtisko un atmest lieko. Es joprojām ticu, ka mīlestība izglābs pasauli!"

EMĪLIJA SAMA

Emīlija Sama ir Latvijā populāra “YouTube” kanāla īpašniece un influencere, kuras ikdienas gaitām „Instagram” vietnē seko vairāk nekā 26 tūkstoši interesentu. Emīlija pašmāju „jūtūberu” pulkā izceļas ar videovēstījumiem, kuros liela loma atvēlēta personiskās pieredzes peripetijām, dvēseles dzīves kāpumiem un kritumiem, kā arī skaudriem secinājumiem par attiecību jomu. Influencere uzskata, ka izmaiņas nenotiek vienā dienā – svarīgi ir izbaudīt dzīvi, darot to, kas patīk.

"Līdz šim cilvēks netika sagatavots šādai pasaules kārtībai - tam cik daudz mēs strādāsim ar sevi un cik daudz laika mēs pavadīsim vientulībā. Šis ir labākais laiks, lai saprastu savas robežas, apzinātos savas spējas un prastu izveidot ar sevi mentālas attiecības, lai pasaule nespētu mūs salauzt laikā, kad tas šķiet tik viegli."

MĀRTIŅŠ SESKS

Mārtiņš Sesks pie stūres sēdās jau piecu gadu vecumā un nav noslēpums, ka ambiciozā autosportista galvenais mērķis ir kļūt par WRC (World Rally Championship) čempionu. Tomēr nekas no tā visa nebūtu iespējams bez smaga un neatlaidīga darba.

"Pirmā uzvara vienmēr ir īpaša. Taču tas ir tikai pieturpunkts ceļā uz augstākām virsotnēm ilgtermiņā."

EVELĪNA PĀRKERE

Evelīna Pārkere ir viena no Latvijā pazīstamākajām influencerēm, kas plašāku atpazīstamību guva ar savu YouTube kanālu, kam šodien ir jau 72 tūkstoši abonementu. Influencere uzskata, ka laimi katrs cilvēks var atrast mērķtiecībā, personības pilnveidē un pārliecībā par sevi, kā arī gatavībā iet un darīt.

"Tavi ienaidnieki ir Tavi lielākie fani. Ja Tev nav ienaidnieku, Tu kaut ko dari nepareizi."

GUNDEGA SKUDRIŅA

Gundega Skudriņa ir radošās apvienības „Skudras Metropole” direktore ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi pasākumu un svētku radīšanā. Gundegu var raksturot ar vārdu „svētki”, jo viņa parādās tur, kur ir nepieciešami svētki. Pasākumu producente prot radīt prātam neaptveramus brīnumus. Gundega vienmēr raugās uz dzīvi pozitīvi, saprotot to, ka visi pieļauj kļūdas, taču piekrīt arī faktam, ka dzīvei reizēm ir jādod pretspēks.

“Visi stāsti sākas ar sākumu. Un tos rada Dievs vai liktenis, bet savu stāstu mēs veidojam paši. Izvēles, noskaņas, darbības, ieguvumus. Mans stāsts - mazliet aizbraucis jumts paver vairāk zvaigžņu.”

KASPARS KAMBALA

Kaspars Kambala ir bijušais latviešu basketbolists un bokseris. Ar sportu Kasparu iepazīstināja vecāki, viņi spēlēja basketbolu un mācīja arī dēlu, kurš jau trīs gadu vecumā prata veikt piespēles. Kaspars spēlējis Latvijas basketbola izlasē, taču 2019.gadā noslēdza savu basketbolista karjeru. 2014.gadā tika izdota A. Pučes grāmata – Kaspara Kambalas biogrāfija „Kambala..., āmen!”. Kaspars atzīst, ka dzīve ne vienmēr ir viegla, bet viņam palīdz sports. Bijušais sportists uzsver - svarīgi, lai apkārt ir pozitīvi cilvēki, kas motivē. Jābūt ar cilvēkiem, kuri liks kļūt par labāku personību un iedvesmos sasniegumiem.

"Tas, ka Tev bijis viens smags gads, nenozīmē, ka tādai jābūt arī atlikušajai dzīvei."

RICK FEDS

Rick Feds ir viens no labākajiem finger-drumming pārstāvjiem pasaulē un ir pirmais latviešu mūziķis, kurš pārstāv sešas pasaulē lielākās mūzikas instrumentu ražotājkompānijas. Mūziķa spēju radīt neatvairāmu mūziku, to vienlaicīgi papildinot ar vizualizācijām, novērtē gan mūzikas piekritēji, mākslas festivālu organizatori un apmeklētāji, gan tādas kompānijas kā Apple, Samsung, BMW un Volkswagen.

"Ir svarīgi būt ciešā saiknē ar virsapziņu, lai skaidrāk redzētu lielo bildi. Tad viss pārējais pats saliksies pa vietām."

KRISTĪNE BALODE

Kristīne Balode ir psiholoģe un seksualitātes pētniece, neskaitāmu rakstu un publikāciju autore lielā daļā Latvijas preses izdevumu. Psiholoģei piemīt neizsīkstoša interese par dzīvi un  spēja izbaudīt ikvienu dzīves situāciju. Viņai patīk izzināt, eksperimentēt un, kā pati saka, iet dziļumā. Dzīvot dzīvi saskaņā ar sevi pašu, Kristīnes prāt, ir aizraujošākais un reizē izaicinošākais cilvēka piedzīvojums, skaistākais un vērtīgākais, ko iespējams dāvināt sev un apkārtējiem. Kristīne iesaistīsies diskusijā,  daloties ar savu viedokli, kas ne vienmēr ir ērts. Viņas spriedumi reizēm ir skarbi, bet, viņasprāt, tikai tā var tikt tuvāk savam īstajam es.

“Būt veselam un veselīgās attiecībās ar saviem mīļajiem ir krāšņākā dzīves rota! Savukārt, labklājīgas un ilgtspējīgas partnerattiecības, manuprāt, ir augstākā no cilvēka dzīves virsotnēm.”

NILS SAKSS KONSTANTINOVS

Nils Sakss Konstantinovs ir pusaudžu psihoterapeits un Pusaudžu resursu centra vadītājs. Nila darbs ir palīdzēt jauniešiem, kuri saskārušies ar mentālām grūtībām. Nils uzskata, ka pats svarīgākais ir atrast speciālistu, ar kuru cilvēks jūtas droši un uz kuru var paļauties.

"Mentālā veselība ir fascinējošākā lieta pasaulē! Tā nozīmē visu, kas par mums ir svarīgs - domas, jūtas, rīcību. Un tā pilnībā nosaka, kādi mēs esam šodien un kādi vēl tikai varētu kļūt."

EDGARS HARITONČENKO

Edgars Haritončenko ir psihologa asistents Kristīnes Balodes privātpraksē un cilvēkresursu vadītājs ar piecu gadu pieredzi personāla vadībā darbā ar jauniešiem. Topošais psihologs piedalās projektos jauniešu seksuālās labklājības stiprināšanai un kopā ar Kristīni Balodi strādā pie YouTube raidījuma izveides par seksuālo inteliģenci. Brīvajā laikā Edgars iesaistās dažādos radošos projektos.

“Nepārtraukta pārņemtība ar rezultāta sasniegšanu traucē izbaudīt procesu.”

PĒTERIS UPELNIEKS

Mūziķis, producents un dziedātājs, kurš plašāku popularitāti guva grupas «PeR» sastāvā.

"Agrāk es biju atkarīgs no "zāles" - tagad esmu atkarīgs no Dieva. Viena no atšķirībām ir tā, ka attiecības ar Dievu  ir bezmaksas."

Scroll to top