16

ROSINĀTĀJI

4

PASĀKUMA BLOKI

400+

DALĪBNIEKI

MOTIVĀCIJA

CILVĒKI, KURI IEDVESMOS...

MĀRTIŅŠ DAUGULIS

Esam bezgala priecīgi, ka pasākuma “Rosinātava” moderators šogad būs cilvēks orķestris – Mārtiņš Daugulis!

Mārtiņš jau šobrīd iedvesmo jauniešus, jo ir pasniedzējs universitātē. Viņš tiešām ir cilvēks-orķestris, jo vienlaikus ir arī pasākumu vadītājs, skolotājs, runas un uzstāšanās konsultants, improvizācijas teātra aktieris un tā mēs varētu turpināt vēl un vēl. Mārtiņam piemīt dabiska harizma, kas spēj aizraut ikvienu, un, kas nav mazsvarīgi, arī fantastiska humora izjūta.

Sveicam Mārtiņu “Rosinātavas” komandā!

caret-down caret-up caret-left caret-right
EGILS LEVITS Latvijas Valsts prezidents

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits ir latviešu jurists un politologs. 1972. gadā absolvējis Rīgas 2. vidusskolu, tad ar ģimeni emigrējis uz Vāciju, kur 1973. gadā absolvējis Minsteres Latviešu ģimnāziju. 1982. gadā absolvējis Hamburgas universitātes Juridisko fakultāti, bet 1986. gadā absolvējis Hamburgas universitātes Filozofijas un sabiedrisko zinātņu fakultātes Politisko zinātņu nodaļu. E. Levits ir aktīvi piedalījies Latvijas valsts atjaunošanā (1989–1991). Bijis Latvijas Tautas frontes Domes un Pilsoņu kongresa loceklis, kā arī 1990. gada 4. maija Latvijas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas koncepcijas autors. E. Levits ir pirmais Latvijas tieslietu ministrs pēc Satversmes darbības atjaunošanas pilnā apjomā, pirmais vēstnieks Vācijā pēc valsts atjaunošanas, pirmais Latvijas tiesnesis Eiropas Cilvēktiesību tiesā (1995–2004), kā arī pirmais Latvijas tiesnesis Eiropas Savienības tiesā. E. Levits ir daudzu svarīgu likumprojektu (tostarp Satversme tiesas likuma, Administratīvā procesa likuma, Ministru kabineta iekārtas likuma u. c.) līdzautors, arī 2014. gadā pieņemtās Satversmes preambulas jeb ievada autors.

RICK FEDS Viens no labākajiem Latvijas bundziniekiem, multi instrumentālists, pasaules līmeņa mūzikas izpildītājs un producents

Riks Feds ir pirmais cilvēks vēsturē, kurš ir spējis ar pirkstiem nospēlēt visas elektroniskās mūzikas aranžējumu atsevišķās daļās, līdztekus veidojot vizuālo stāstu. Katrs viņa pieskāriens MIDI konsolē nosūta signālus diviem atsevišķiem datoriem, vienlaicīgi darbinot skaņu un attēlu. Riks uzskata, ka iespēja būt šādā mirklī, ir solis pretim cilvēces evolūcijai un realitātes burvības uztverei. Tie ir viņa centieni saslēgties ar Visumu, kā arī iemesls un motivācija eksistēt. Riks Feds ir vienīgais latviešu mūziķis, kurš pārstāv sešas no lielākajām pasaules mūzikas ierakstu kompānijām, kā arī vienīgais latvietis, kurš uzstājies tādās vietās kā “The Cutting Room”, Rockwood Music Hall, South by South West interactiveweek un daudzās citās. Riks ir bijis “Abelton” TOP 5 sarakstā divus gadus pēc kārtas un viņa meistarība ar “sample pad”, kā arī tehniskās inovācijas ir plaši apspriestas mūzikas forumos visā pasaulē. Papildus koncertēšanai Riks ir dibinājis džeza bungu programmu un ir jaunākais pedagogs Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā, “Fullbright” pasniedzējs, TEDx runātājs, citiem vārdiem – dzīva leģenda un Latvijas lepnums.

SIBILLA ŠLĒGELMILHA Festivāla “Playground” idejas autore, ūdens parka “333” vadītāja

Daudz atbildes uz jautājumiem ir meklējamas mūsos pašos. Es pārsvarā tās saņemu, kad esmu pilnīgā mierā vai tieši pretēji - tālu ārpus savas komforta zonas. Fiziski, emocionāli, garīgi. Tas viss ir vienots. Tāpēc jāiegulda liels darbs, lai nenošķirtu abas lietas, bet turētu visu kopā, attīstot kā vienu veselums. Mēs katrs esam maziņš kosmoss un nemitīgi ir, ko atklāt. Un tur arī ir tā burvība – bezgalīgā attīstībā.

ALDIS ZAULS Izaugsmes treneris

Esmu visu dzīvi sekojis savam aicinājumam kalpot cilvēkiem, palīdzēt tiem pilnveidoties. Sākot ar darbu jauniešu nometnēs, turpinot jau skolās un tā izaugot līdz biznesa trenerim un konsultantam. Viens no maniem dzīves moto ir - "Es esmu bagāts, man pieder viss, ko esmu piedzīvojis". Un tas arī atainojas manā darbā, savu laiku esmu "kolekcionējis auditorijas", meklējot iespējas satikt dažādu nozaru pārstāvjus, cilvēkus no dažādām vidēm. No noslēgtajiem IT specialistiem, līdz pozitīvajiem veikalu cilvēkiem. No banku vadītājiem līdz cietumniekiem. Kopumā esmu ņēmis dalību (vadot, organizējot, radot saturu) ap 2000 dažādu mācību pasākumu veidošanā.

ARTIS DAUGINS Elektrokartingu aizsācējs, "Blue Shock Race" un "Blue Shock Bike" dibinātājs

Viss aizsākās pirms mazliet vairāk nekā sešiem gadiem, uzreiz pēc globālās krīzes, ļoti daudzi aizbrauca no Latvijas – draugi, ģimenes locekļi. Sāku meklēt to, kas valstī radikāli jāizmaina, un viena joma man šķita fundamentāli nepareiza jau vēsturiski – runājot ne tikai par Latviju, bet par visu pasauli; tā ir enerģētika un transports. Proti, cik efektīvi mēs izmantojam fosilo enerģiju un cik tās lietošana ikdienā izmaksā vienam cilvēkam.

KRISTAPS RASIMS Aktieris, mūziķis, pasākumu vadītājs un komponists

Bērnībā biju ļoti kautrīgs čalītis. Līdz brīdim, kad sapratu – kautrēties, tas nav man! Uz skatuves dēļiem nonācu netīšām un tajā pašā laikā - absolūti likumsakarīgi! Ja vismaz vienreiz tā pa īstam sajūti to kaifu no savstarpējās mijiedarbības ar publiku, tas ir uz mūžu! Grūti vienā vārdā definēt savu profesiju – esmu pasākumu vadītājs, aktieris, mūziķis, komponists. Ļoti tuvs šķiet tas, kā Fredijs Merkūrijs apzīmēja sevi – "I am a performer!" Jau vairāk nekā 7 gadus esmu pats sev priekšnieks – darbojos un esmu tur, kur jūtu, ka jābūt! Ikvienam varu ieteikt - nebaidies, dari to, kas tevī rezonē un padari šo pasauli skaistāku!

MARĢERS JĀNIS MAJORS Improvizators teātra apvienībā “ART i ŠOK”, savas prasmes apguvis ārpus Latvijas

Mans vārds ir Marģers, un mana nodarbošanās ir rādīt eksperimentus ar ķīmijas un fizikas iesaisti. Varbūt neesmu izteikts ķīmiķis vai fiziķis, taču "ķīmija", kuru radu kopā ar auditoriju, nav pa spēkam nevienam alķīmiķim. Mana mīļākā ķīmija ir komunikācija, improvizācija un attiecības.

RAIMONDS STROKŠS SIA “RA Events” direktors, divkārtējs Latvijas čempions autorallijā

Man pašam, katru dienu strādājot trasē, ir ļoti dalītas sajūtas. Ar prātu saprotu, ka to daru, iespējams, pēdējo reizi, tāpēc to izbaudu. No trases prom eju pēdējais, bet atnāku pirmais. Taču tajā pašā laikā ar sirdi ceru, ka pienāks sacensību diena, kad atbrauks IMG un atnāks varbūt kāds no valdības. Iekšā virmo cerība, ka viss sakritīs un šis nebūs pēdējais pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas posms.

MADARS APSE Profesionāls skeitbordists, divreiz atzīts par Eiropas Gada skeitbordistu, pasaules apceļotājs

Jau biju izmēģinājis tradicionālos sporta veidus – basketbolu, sporta vingrošanu, riteņbraukšanu, galda tenisu, vieglatlētiku, bet nekas neaizrāva tik ļoti kā skeitborda brīvība. Piemājas skeitparkā ar skrituļslidām jau biju nobraukājies, tāpēc 2001. gadā par Līgo gadatirgū nopelnīto naudu nopirku sev pirmo skrituļdēli.

JĀNIS KREILIS “Your Move” dibinātājs

Esmu apmetis pilnu loku - pēc studijām ASV un darba Rietumāfrikā, Tuvajos austrumos un Dienvidaustrumāzijā esmu atgriezies dzimtajā Rīgā. Mani līdz šim ir vadījusi vēlme visu laiku mācīties, lai varētu radīt ko jaunu. Šobrīd to daru ar “Your Move” - darba platformu, kas Latvijai palīdz piesaistīt vairāk cilvēku. Salīdzinot ar daudzām citām pasaules valstīm, kur esmu dzīvojis, ļoti novērtēju dzīvi Latvijā, tāpēc priecājos, ka varam palīdzēt citiem atgriezties vai pārcelties uz Latviju.

KRISTIANS LANCMANIS “Lancman bags” īpašnieks

11. klasē izveidoju savu SMU Simple+. Pat pēc 4 gadiem uzņēmums turpina augt, bet jau kā zīmols “Lancman bags”. 2015. gadā izcīnijām 2. vietu skolēnu mācību uzņēmumu finālā Eiropā, 2016. gadā tiku atzīts kā “Junior Achievement Latvia” Gada labākais ekonomikā un Gada jaunais uzņēmējs. Uzskatu, ka, lai sasniegtu maksimālus rezultātus Tev sevi ik dienu jāmēģina “izmest” no savas komforta zonas. Jo vairāk darīsi lietas no kurām baidies un, kuras liek Tev sevi kaut kādā veidā pārbaudīt, jo sasniegsi vēl augstākas virsotnes un necerētus mērķus.

KRISTAPS LIEPIŅŠ Alpīnisma instruktors un piedzīvojumu ceļojumu eksperts

Alpīnisma instruktors, kalnos kāpējs ar vairāk kā trīsdesmit gadu pieredzi, ceļotājs un dēku meklētājs. Pirms kļuva par alpīnisma instruktoru Kristaps, mācījies gan "lietišķajos" gan kino režiju, bijis televīzijas video operators un raidījumu režisors dažādās televīzijās, daudzus gadus nostrādājis Latvijas Bankas Aizsardzības pārvaldē. Taču nekas nav spējis viņu uzrunāt vairāk par kalniem un, tajos kāpjot, gūto gandarījumu. Kalnos dodas kopā ar sievu Kristīni un droši var apgalvot, ka Latvijā nav citu alpīnistu, kuri būtu izgājuši tik daudz sarežģītu un daudzveidīgu maršrutu, starp kuriem ir gan virsotnes pāri septiņu kilometru augstumam, gan kilometru augstas klinšu un vertikāla ledus sienas.

GUNDEGA SKUDRIŅA Radošās apvienības “Skudras Metropole” vadītāja

Kopā ar komandu esam sapelnījuši daudz zelta un sudraba medaļas Latvijas, Baltijas, Eiropas un pasaules līmeņa konkursos. Esam nesuši Latvijas vārdu pasaulē, pierādot, ka viss ir iespējams un latvieši daudzās jomās ir konkurētspējīgi pasaules līmenī. Esam veidojoši visdažādākos pasākumus publiskajā sektorā, korporatīvajā segmentā, zīmolu atpazīstamības veidošanā, organizējuši valstiski svarīgus notikumus, kā arī darbojušies eksperimentālajā pasākumu lauciņā. Mēs – latvieši – esam celmlauži gastronomisko performanču, kā arī pop-up kafejnīcu un visdažādāko gastronomisko projektu jomā.

ARTŪRS MEDNIS Jauno mediju un digitālā mārketinga speciālists, PR aģentūras “NEW BLACK” dibinātājs

Artūrs Mednis ir jauno mediju un digitālā mārketinga speciālists ar vairāk kā 18 gadu pieredzi industrijā. Viņa dibinātajā aģentūrā “NEW BLACK” galvenais uzsvars ir uz stratēģisku un radošu satura izstrādi, sociālo mediju vadību, regulāru digitālo/tiešsaistes komunikāciju, influenceru mārketingu, web izstrādi un e-komerciju. “NEW BLACK” strādā ar klientiem no Baltijas valstīm, Krievijas, ASV un citiem tirgiem. Kopš 2005. gada Artūrs un viņa komanda ir vairākkārt saņēmuši apbalvojumus par labākajām un efektīvākajām mārketinga kampaņām tādos reklāmas festivālos kā Password, Adwards, Golden Hammer, Baltic PR Awards, Baltic Communication Awards, u.c.. 2017. gadā “NEW BLACK” kļuva par Nr. 2 gada apbalvotāko PR(sabiedrisko attiecību) aģentūru Baltijā un Nr. 3 starp Baltijas reklāmas aģentūrām.

Scroll to top