16

ROSINĀTĀJI

4

PASĀKUMA BLOKI

400+

DALĪBNIEKI

MOTIVĀCIJA

CILVĒKI, KURI IEDVESMOS...

caret-down caret-up caret-left caret-right
SIBILLA ŠLĒGELMILHA Festivāla “Playground” idejas autore, ūdens parka “333” vadītāja

Daudz atbildes uz jautājumiem ir meklējamas mūsos pašos. Es pārsvarā tās saņemu, kad esmu pilnīgā mierā vai tieši pretēji - tālu ārpus savas komforta zonas. Fiziski, emocionāli, garīgi. Tas viss ir vienots. Tāpēc jāiegulda liels darbs, lai nenošķirtu abas lietas, bet turētu visu kopā, attīstot kā vienu veselums. Mēs katrs esam maziņš kosmoss un nemitīgi ir, ko atklāt. Un tur arī ir tā burvība – bezgalīgā attīstībā.

ALDIS ZAULS Izaugsmes treneris

Esmu visu dzīvi sekojis savam aicinājumam kalpot cilvēkiem, palīdzēt tiem pilnveidoties. Sākot ar darbu jauniešu nometnēs, turpinot jau skolās un tā izaugot līdz biznesa trenerim un konsultantam. Viens no maniem dzīves moto ir - "Es esmu bagāts, man pieder viss, ko esmu piedzīvojis". Un tas arī atainojas manā darbā, savu laiku esmu "kolekcionējis auditorijas", meklējot iespējas satikt dažādu nozaru pārstāvjus, cilvēkus no dažādām vidēm. No noslēgtajiem IT specialistiem, līdz pozitīvajiem veikalu cilvēkiem. No banku vadītājiem līdz cietumniekiem. Kopumā esmu ņēmis dalību (vadot, organizējot, radot saturu) ap 2000 dažādu mācību pasākumu veidošanā.

ARTIS DAUGINS Elektrokartingu aizsācējs, "Blue Shock Race" un "Blue Shock Bike" dibinātājs

Viss aizsākās pirms mazliet vairāk nekā sešiem gadiem, uzreiz pēc globālās krīzes, ļoti daudzi aizbrauca no Latvijas – draugi, ģimenes locekļi. Sāku meklēt to, kas valstī radikāli jāizmaina, un viena joma man šķita fundamentāli nepareiza jau vēsturiski – runājot ne tikai par Latviju, bet par visu pasauli; tā ir enerģētika un transports. Proti, cik efektīvi mēs izmantojam fosilo enerģiju un cik tās lietošana ikdienā izmaksā vienam cilvēkam.

KRISTAPS RASIMS Aktieris, mūziķis, pasākumu vadītājs un komponists

Bērnībā biju ļoti kautrīgs čalītis. Līdz brīdim, kad sapratu – kautrēties, tas nav man! Uz skatuves dēļiem nonācu netīšām un tajā pašā laikā - absolūti likumsakarīgi! Ja vismaz vienreiz tā pa īstam sajūti to kaifu no savstarpējās mijiedarbības ar publiku, tas ir uz mūžu! Grūti vienā vārdā definēt savu profesiju – esmu pasākumu vadītājs, aktieris, mūziķis, komponists. Ļoti tuvs šķiet tas, kā Fredijs Merkūrijs apzīmēja sevi – "I am a performer!" Jau vairāk nekā 7 gadus esmu pats sev priekšnieks – darbojos un esmu tur, kur jūtu, ka jābūt! Ikvienam varu ieteikt - nebaidies, dari to, kas tevī rezonē un padari šo pasauli skaistāku!

KITIJA ROLE Zīmola “Zvēru Dārzs” radītāja

Attiecības ar cilvēkiem, sevis apzināšanās un "lielās bildes" tveršana ir bijuši un joprojām ir galvenie virzītāji ceļā, kurā esmu. Pateicoties dažādām piedzīvotām profesijām, esmu ieguvusi pārliecību, ka nekas nav neizdarāms, bet katram no mums tomēr ir tā vieta/lauciņš, kas ir tieši mūsu, kur rodas prieks un gandarījums.

RAIMONDS STROKŠS SIA “RA Events” direktors, divkārtējs Latvijas čempions autorallijā

Man pašam, katru dienu strādājot trasē, ir ļoti dalītas sajūtas. Ar prātu saprotu, ka to daru, iespējams, pēdējo reizi, tāpēc to izbaudu. No trases prom eju pēdējais, bet atnāku pirmais. Taču tajā pašā laikā ar sirdi ceru, ka pienāks sacensību diena, kad atbrauks IMG un atnāks varbūt kāds no valdības. Iekšā virmo cerība, ka viss sakritīs un šis nebūs pēdējais pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas posms.

MARĢERS JĀNIS MAJORS Improvizators teātra apvienībā “ART i ŠOK”, savas prasmes apguvis ārpus Latvijas

Mans vārds ir Marģers, un mana nodarbošanās ir rādīt eksperimentus ar ķīmijas un fizikas iesaisti. Varbūt neesmu izteikts ķīmiķis vai fiziķis, taču "ķīmija", kuru radu kopā ar auditoriju, nav pa spēkam nevienam alķīmiķim. Mana mīļākā ķīmija ir komunikācija, improvizācija un attiecības.

JĀNIS KREILIS “Your Move” dibinātājs

Esmu apmetis pilnu loku - pēc studijām ASV un darba Rietumāfrikā, Tuvajos austrumos un Dienvidaustrumāzijā esmu atgriezies dzimtajā Rīgā. Mani līdz šim ir vadījusi vēlme visu laiku mācīties, lai varētu radīt ko jaunu. Šobrīd to daru ar “Your Move” - darba platformu, kas Latvijai palīdz piesaistīt vairāk cilvēku. Salīdzinot ar daudzām citām pasaules valstīm, kur esmu dzīvojis, ļoti novērtēju dzīvi Latvijā, tāpēc priecājos, ka varam palīdzēt citiem atgriezties vai pārcelties uz Latviju.

KRISTIANS LANCMANIS “Lancman bags” īpašnieks

11. klasē izveidoju savu SMU Simple+. Pat pēc 4 gadiem uzņēmums turpina augt, bet jau kā zīmols “Lancman bags”. 2015. gadā izcīnijām 2. vietu skolēnu mācību uzņēmumu finālā Eiropā, 2016. gadā tiku atzīts kā “Junior Achievement Latvia” Gada labākais ekonomikā un Gada jaunais uzņēmējs. Uzskatu, ka, lai sasniegtu maksimālus rezultātus Tev sevi ik dienu jāmēģina “izmest” no savas komforta zonas. Jo vairāk darīsi lietas no kurām baidies un, kuras liek Tev sevi kaut kādā veidā pārbaudīt, jo sasniegsi vēl augstākas virsotnes un necerētus mērķus.

RICK FEDS Viens no labākajiem Latvijas bundziniekiem, multi instrumentālists, pasaules līmeņa mūzikas izpildītājs un producents

Riks Feds ir pirmais cilvēks vēsturē, kurš ir spējis ar pirkstiem nospēlēt visas elektroniskās mūzikas aranžējumu atsevišķās daļās, līdztekus veidojot vizuālo stāstu. Katrs viņa pieskāriens MIDI konsolē nosūta signālus diviem atsevišķiem datoriem, vienlaicīgi darbinot skaņu un attēlu. Riks uzskata, ka iespēja būt šādā mirklī, ir solis pretim cilvēces evolūcijai un realitātes burvības uztverei. Tie ir viņa centieni saslēgties ar Visumu, kā arī iemesls un motivācija eksistēt. Riks Feds ir vienīgais latviešu mūziķis, kurš pārstāv sešas no lielākajām pasaules mūzikas ierakstu kompānijām, kā arī vienīgais latvietis, kurš uzstājies tādās vietās kā “The Cutting Room”, Rockwood Music Hall, South by South West interactiveweek un daudzās citās. Riks ir bijis “Abelton” TOP 5 sarakstā divus gadus pēc kārtas un viņa meistarība ar “sample pad”, kā arī tehniskās inovācijas ir plaši apspriestas mūzikas forumos visā pasaulē. Papildus koncertēšanai Riks ir dibinājis džeza bungu programmu un ir jaunākais pedagogs Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā, “Fullbright” pasniedzējs, TEDx runātājs, citiem vārdiem – dzīva leģenda un Latvijas lepnums.

KRISTAPS LIEPIŅŠ Alpīnisma instruktors un piedzīvojumu ceļojumu eksperts

Alpīnisma instruktors, kalnos kāpējs ar vairāk kā trīsdesmit gadu pieredzi, ceļotājs un dēku meklētājs. Pirms kļuva par alpīnisma instruktoru Kristaps, mācījies gan "lietišķajos" gan kino režiju, bijis televīzijas video operators un raidījumu režisors dažādās televīzijās, daudzus gadus nostrādājis Latvijas Bankas Aizsardzības pārvaldē. Taču nekas nav spējis viņu uzrunāt vairāk par kalniem un, tajos kāpjot, gūto gandarījumu. Kalnos dodas kopā ar sievu Kristīni un droši var apgalvot, ka Latvijā nav citu alpīnistu, kuri būtu izgājuši tik daudz sarežģītu un daudzveidīgu maršrutu, starp kuriem ir gan virsotnes pāri septiņu kilometru augstumam, gan kilometru augstas klinšu un vertikāla ledus sienas.

NEPALAID GARĀM, KURŠ BŪS NĀKOŠAIS...

Laika gaitā atklāsim arvien vairāk rosinātāju, kuri palīdzēs Tevi iedvesmot un motivēt sasniegt pašam savu kosmosu!

Scroll to top